Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Fundacja Razem Zmieniamy Świat realizująca projekt „Damy Radę” zaprasza na kolejne certyfikowane szkolenie z cyklu „Opieka w domu pacjenta”. Dowiedz się jak zapobiegać upadkom oraz co zrobić, gdy upadek się wydarzy.
Upadki osób w wieku podeszłym stanowią poważny problem nie tylko zdrowotny, ale również społeczny. Bardzo często kojarzą się nam z konsekwencjami zdrowotnymi, oczywiście te są bardzo istotne, jednak niejednokrotnie zapominamy o tych psychicznych, które to stanowią o wiele bardziej poważny problem.
Musimy mieć świadomość, że wraz z wiekiem ryzyko upadku wzrasta, co roku zbiera zastraszające żniwo w postaci poważnego kalectwa i śmierci wśród tej grupy osób. Istnieje wiele badań mówiących o przyczynach upadków u osób starszych, mamy wiele publikacji, które pokazują jak przeciwdziałać upadkom. Do problemu należy jednak podejść bardzo kompleksowo i pragmatycznie ponieważ największe korzyści przynoszą interwencje wielokierunkowe, które nie tylko pozwalają na ocenę ryzyka upadków, ale przede wszystkim dają narzędzia do podejmowania kompleksowych działań zapobiegawczych i pokazują jak sobie radzić, gdy upadek już wystąpi. O tym właśnie będzie to szkolenie.
Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:
• Zjawisko upadków w odniesieniu do statystyk
• Przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne upadków
• Depresja oraz wpływ leków przeciwdepresyjnych na kwestię upadków u osób w wieku podeszłym.
• Choroby neurodegeneracyjne, a upadki.
• Konsekwencje fizyczne i psychiczne upadków
• Narzędzia służące do oceny ryzyka upadku.
• Kompleksowe działania zapobiegawcze upadkom.

Więcej informacji oraz rejestracja do udziału na stronie https://damy-rade.info/szkolenie/upadki---ocena-ryzyka_-zapobieganie_-dzialania

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony