Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

  
    

 

Już po raz trzeci drużyna biegowa Fundacji Udaru Mózgu weźmie udział w biegu na 10 km w ramach Łódź Maraton Dbam o Zdrowie który odbędzie się 13 kwietnia w Łodzi. Udział drużyny FUM będzie dedykowany propagowaniu wiedzy na temat udaru mózgu oraz pozyskiwaniu środków finansowych na bezpośrednią pomoc dla osób po udarze.

Co osiem minut ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. 80% czynników ryzyka udaru mózgu to czynniki na które możemy mieć wpływ.  Niestety prawie 90% obywateli Polski prowadzi siedzący tryb życia, który wpływa negatywnie na ich stan zdrowia. Aktywność fizyczna jest jednym z głównych czynników zmniejszających ryzyko zachorowania na udar mózgu. Wyeliminowanie jednego czynnika ryzyka, a mianowicie braku aktywności, pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu już o ok. 20%.

Nie liczy się czas w którym pokonamy 10 km! Liczy się nasza obecność!!! W ten sposób  będziemy manifestować, że udar mózgu to poważna choroba przed którą każdy może i powinien się chronić min. poprzez  aktywny tryb życia. Nasz  udział w tym biegu to również znak solidarność z ludźmi po udarze mózgu ich rodzinami i opiekunami . Ważna jest każda okazja aby otwarcie zwrócić uwagę na trudną sytuacje osób po udarze mózgu w Polsce. Każdy może pomóc. Już dzisiaj wejdź na www.lodzmarton.pl, zapisz się na bieg na 10 km, dołącz do drużyny Fundacji Udaru Mózgu i 13 kwietnia przebiegnij z nami ten dystans. Każda osoba która przyłączy się do naszej drużyny otrzyma pamiątkową koszulkę startową, którą będzie można odebrać na stoisku Fundacji Udaru Mózgu 11 i 12 kwietnia w Atlas Arenie w Łodzi.

Zachęcamy firmy do zakupu miejsca na koszulce startowej, na umieszczenie logotypu firmy. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na pomoc indywidualną dla osób po udarze mózgu. Firmy które zechciałby umieścić logotyp na naszej koszulce startowej i w ten sposób pomoc naszym podopiecznym prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 605-647-600.

 

Poniżej film zachęcający do przyłaczeni się do naszej drużyny:
https://www.youtube.com/watch?v=b3pgBA9a0Lk

 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony