Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu dnia 20 października 2012 Fundacja Udaru Mózgu organizuje w Teatrze Muzycznym w Łodzi koncert charytatywny na rzecz osób po udarze mózgu. Program koncertu wypełni przedstawienie muzyczne realizowane prze zespół Teatru Muzycznego w Łodzi pt. „Powróćmy, jak za dawnych lat„. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na bezpośrednią pomoc chorym po udarze mózgu oraz ich rodzinom i opiekunom prowadzoną przez Fundację Udaru Mózgu .

Udar mózgu jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności dorosłych Polaków. Co roku 70 tys. osób doznaje udaru mózgu. Co 8 minut ktoś w Polsce rozpoczyna zmagania z tą zwykle ciężką chorobą. Udar mózgu może dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. W polskich warunkach 70% osób, które doznają udaru mózgu, zostaje trwale niepełnosprawnymi i wymaga stałej długoterminowej rehabilitacji i zwykle opieki socjalnej. Niestety dostęp do specjalistycznej rehabilitacji poudarowej jest znacznie utrudniony, dotyczy to również zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Średni czas oczekiwania na przyjęcie do oddziału rehabilitacyjnego na tzw. rehabilitację wtórną sięga zwykle dwóch lat. Praktycznie nie istnieje w naszym kraju system środowiskowej rehabilitacji i opieki nad osobami po udarze mózgu. Wiedza na temat praw i świadczeń przysługujących osobom po udarze mózgu oraz ich rodzinom i opiekunom jest znikoma. Wielu chorych po udarze oraz opiekujący się nimi członkowie rodziny zostają sami w zmaganiach ze skutkami tej strasznej choroby.

Fundacja Udaru Mózgu jest jedyną polską organizacją pozarządową, której jednym z głównych celów jest bezpośrednia pomoc osobą po udarze mózgu oraz ich rodzinom i opiekunom. Nasza fundacja realizuje swoje cele statutowe, w tym głównie bezpośrednią pomoc osobom po udarze dzięki hojności oraz wrażliwości społecznej darczyńców i sponsorów. Wszyscy w naszej fundacji pracujemy, jako wolontariusze. Fundacja nie posiada pracowników etatowych i całe otrzymane wsparcie przeznacza na realizację zadań statutowych .

Bądź z nami 20 października w Teatrze Muzycznym na koncercie dedykowanym wszystkim ludziom cierpiącym z powodu udaru mózgu. Zaproś swoją rodzinę i znajomych . Twoja obecność pomoże nam pomagać .

WSZYSCY POTRAFIMY POMAGAĆ !!!!!


 

 

 

 

 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony