Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Drużyna Bayer Life Team pokonała dystans 42 195 m w sztafecie maratońskiej Accreo Ekiden, wspierając Fundację Udaru Mózgu kwotą 100 zł za każdy przebiegnięty kilometr.
27 maja 2012 roku Bayer Life Team, zespół biegaczy składający się z pracowników i przyjaciół firmy Bayer, zadebiutował biorąc udział w sztafecie maratońskiej Accreo Ekiden 2012 w Warszawie. Bayer Life Team osiągnął czas 3:30:47,52, zajmując 173. miejsce w klasyfikacji generalnej (wg. nieoficjalnych wyników, na 404 startujące zespoły).
Bayer reprezentowali Michał Wronka (na dystansie 7219,5m), Adam Stefaniak  (10 km), Henrik Wulff (5 km), Mariusz Karski (5 km). Zespół wsparł Maciej Kurzajewski, dziennikarz sportowy, maratończyk i sympatyk idei biegów charytatywnych, startując jako 2. zawodnik sztafety i pokonując dystans 10 km. Jedyną reprezentantką płci pięknej w drużynie była Dorde Wulff, żona Henrika Wulffa, która przebiegła 5 km
-  To był bardzo dobry debiut naszej drużyny. Od wielu lat jestem entuzjastą biegania, dzielę tę pasję z żoną i cieszę się, że teraz mogę biegać także z moimi współpracownikami i to w szczytnym celu . Jestem bardzo zadowolony, że Paulina Smaszcz-Kurzajewska podsunęła mi pomysł biegania dla fundacji i że wymyśliliśmy to jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce – podsumował Henrik Wulff, kapitan drużyny.
Bayer Life Team, jako jedyny – według informacji organizatorów sztafety, Fundacji Maratonu Warszawskiego –  uczestniczył w biegu, wspierając cel charytatywny. W związku z przebiegnięciem przez członków teamu dystansu maratońskiego firma Bayer sp. z o.o. przekazała darowiznę w wys. 4219,50 Fundacji Udaru Mózgu.
- Po raz pierwszy firma farmaceutyczna – a współpracujemy z wieloma – zwróciła się do nas z taką inicjatywą. To fantastyczna idea – mówi Adam Siger, wiceprezes Fundacji, który podczas imprezy z rąk Henrika Wulffa odebrał akt darowizny dla Fundacji.
W roli zabezpieczenia medycznego wystąpiła Beata Kozłowska-Boszko, Dyrektor Medyczny, a całe zamieszanie dokumentował fotograficznie Włodek Kuźmowicz.
Bardzo dziękujemy firmie Bayer za przekazaną darowiznę oraz udzielone wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej http://www.youtube.com/watch?v=iiK5-4pPYdU


Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony