Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

 

Łódź Maraton dbam o zdrowie wzorem maratonu londyńskiego chce zachęcać biegaczy do zbierania pieniędzy na wybrane organizacje społeczne w trakcie przygotowań do startu w imprezie. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 marca w Atlas Arenie w Łodzi zaprezentowano kluczowych partnerów akcji „Biegam – Pomagam”.

Uczestnikami programu „Biegam – Pomagam” jest kilkanaście fundacji i stowarzyszeń z całej Polski. Wśród nich Fundacja Dbam o Zdrowie, Fundacja Udaru Mózgu oraz Towarzystwo Przyjaciół „Dom na Osiedlu”.

- Biegniemy dla Madzi – mówi Jacek Gardener, członek ruchu biegowego Spartanie. – Ponad 30 osób przebiegnie maraton w Łodzi w strojach starożytnych Spartan. Przy okazji będziemy zbierać pieniądze na aparat słuchowy dla Madzi Nowak – dodaje.

Magda ma 15 lat, jest podopieczną Fundacji Dbam o Zdrowie. W 2012 roku zdiagnozowano u niej zespół Wolframa. To niezwykle rzadka, nieuleczalna choroba. W Polsce choruje na nią zaledwie trzynaścioro dzieci. Jej skutkiem jest cukrzyca typu I, postępujące zaburzenia widzenia prowadzące do ślepoty (zanim nerwów wzrokowych) przy jednoczesnych zaburzeniach słuchu, które ostatecznie prowadzą do głuchoty.

Jednym ze Spartan uczestniczących w Łódź Maraton dbam o zdrowie będzie także Paweł Jach wraz z synem Maćkiem, chorym na porażenie mózgowe. Oni również pobiegną w intencji Madzi.

Fundacja Udaru Mózgu przystępuje do Łódź Maratonu dbam o zdrowie pod hasłem „ZapoBiegaj Udarowi”. W czasie Łódź Maratonu Dbam O Zdrowie, na stoisku Fundacji w Atlas Arenie będzie możliwe zaopatrzenia się w materiały dotyczące profilaktyki udaru mózgu.

- Postaramy się odpowiedź na każde pytania związane z udarem. Zaproponujemy odwiedzającym nasze stoisko pomiar ciśnienia tętniczego krwi aparatem wykrywającym jednocześnie migotanie przedsionków, które jest ważnym czynnikiem ryzyka wystąpienia udaru mózgu – mówi Adam Siger, wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu.
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie będzie również okazją do zbierania środków finansowych przeznaczonych na pomoc osobom po udarze mózgu. Posłużą temu koszulki – cegiełki z logo akcji „ZapoBiegaj Udarowi Mózgu”, rozprowadzane w czasie imprezy.

Miłośnicy sztuki zacierają ręce na widok dzieł wykonanych przez podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół „Dom na Osiedlu”. Towarzystwo prowadzi w Łodzi unikalny projekt rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Program został wpisany na listę UNESCO jako najlepszy polski projekt w dziedzinie zapobiegania wykluczeniom społecznym.

- W ramach współpracy z Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zaplanowany został wernisaż prac naszych poopiecznych podczas EXPO w Atlas Arenie w dniach 13-15 kwietnia 2012r. oraz zorganizowanie stoiska, gdzie można będzie zakupić przedmioty wykonane w Pracowni Twórczej Towarzystwa Przyjaciół „Domu na Osiedlu” – mówi Maria Brzozowska. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wspiera także aukcję prac podopiecznych Towarzystwa na Allegro.

 

                           

 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony