Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Dłonie stanowią jedne z najważniejszych części naszego ciała. Za ich pomocą poznajemy świat, zawieramy nowe znajomości i wyrażamy emocje. Kiedy ręce tracą swoją sprawność, najłatwiejsze czynności stają się wyzwaniem.

Kampania „Otwórz dłoń po udarze” jest pierwszą w Polsce akcją informacyjną skierowaną do osób, które wskutek udaru mózgu zmagają się ze spastycznością poudarową ręki. Każdego roku, 75 tysięcy Polaków - zarówno osób starszych, jak i w młodym wieku - doznaje udaru mózgu. Dwa tysiące spośród nich traci sprawność swoich rąk i dłoni w wyniku spastyczności kończyny górnej - jednej z najczęstszych konsekwencji udaru.

Kampania „Otwórz dłoń po udarze” opiera się na trzech krokach, poznaj je dokładnie!

  • 1.Poznaj swoją chorobę
  • 2.Skorzystaj z leczenia
  • 3.Podejmij fizjoterapię

Spastyczność w życiu każdego pacjenta powoduje nieoczekiwane i trudne zmiany. Aby poznać Państwa codzienne potrzeby oraz problemy i móc na nie odpowiedzieć zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Celem badania jest ocena wpływu spastyczności na życie pacjentów oraz ich opiekunów.

Na podstawie zebranych informacji zostanie przygotowany międzynarodowy raport dotyczący życia ze spastycznością. To bardzo ważne, aby głos w tej sprawie zabrali także polscy pacjenci. Państwa zaangażowanie pozwoli na zaprojektowanie rozwiązań, które mają szansę usprawnić diagnostykę, proces leczenia, a także podnieść komfort Państwa życia.

Ankieta jest w pełni anonimowa, składa się z 30 pytań, a jej wypełnienie zajmie około 15 minut. Bardzo prosimy o udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania przed zamknięciem strony internetowej. Tylko w całości wypełnione ankiety będą mogły zostać uwzględnione w Raporcie.

Przejdź do ankiety

pobierz poradnik